Můj příběh

Prý působím mladě, sebevědomě a v pohodě a navíc vypadám na míň než na osmatřicet. 

Jenže bez bolesti se to neobešlo

Jak to začalo...

Až do dvaceti let jsem měla vcelku bezproblémový život. Jediné, co mě trápilo, byly nejrůznější zdravotní obtíže (alergie, časté záněty průdušek, dermatitida) a nějaké ty pubertální problémy.

Gympl jsem absolvovala, řekla bych, levou zadní. I bez šprtání jsem patřila mezi jedničkářky. Vždycky jsem ale byla na sebe přísná a kromě jídla velmi svědomitá.

Jak se později ukázalo, ne vždy je taková povaha pro zdraví to nejlepší. Na druhou stranu jsem milovala sladkosti, čokoládu a nedokázala se v jejich konzumaci moc kontrolovat…

Po gymplu jsem začala studovat Vysokou školu chemicko-technologickou, Fakultu potravinářské a biochemické technologie. Díky tomu jsem začala objevovat tajemství potravin a biochemie.

Původně jsem ale přemýšlela nad medicínou nebo žurnalistikou. Chtěla jsem vždycky pomáhat lidem a taky psát. V pubertě mi přezdívali „spisovatelka“ nebo taky Phoebe („Fíbí“ z přátel). Prý jsem jí podobná. 

Ostrý pád středoškolské premiantky

Na vysoké škole jsem najednou nebyla ta gymnaziální „hvězda“. Alespoň ve výsledcích. Především v matematice, kde jsem první test napsala na 0 bodů, slovy nula!!! bodů.

Náročnost studia, moje sklony k perfekcionismu a špatná strava se ve druháku projevila na mém zdravotním stavu – diagnostikovali mi chronický zánět tlustého střeva, ulcerózní kolitidu.

Ani další diagnóza, Běchtěrevova nemoc, mě ještě nepřivedla na jinou cestu. Začala jsem brát léky a ke spokojenosti mi stačilo, že relativně bezbolestně přežívám. To, že nemoc je cesta a tělo a duše volá o pomoc, jsem stále nevnímala.

Tragická nehoda

Přišel největší šok a zlom mého života. Bylo mi dvacet dva let a ze dne na den se mi zhroutil dosavadní život. 

V tu dobu jsem se úspěšně vzpamatovávala z druhého ataku ulcerózní kolitidy a léčby kortikoidy. Jenže přišla strašná zpráva. 

Můj tehdejší přítel se svojí motorkou vyletěl ze silnice a narazil do betonové skruže. I přes snahu lékařů na místě zemřel

Intenzivní, krvácivé a bolestivé průjmy související s ulcerózní kolitidou se rozjely naplno. Běhala jsem na záchod 30x denně a 10x v noci, do toho dodělávala diplomku a brala vysoké dávky kortikoidů. 

Pankolitida, tedy 100% postižení tlustého střeva zánětem, byla na světě.

Vypadalo to, že mi lékaři budou muset celé střevo vzít a udělat vývod (stomii). Byla jsem totálně v pr….. Doslova a do písmene. 

Konečně jsem si ale uvědomila, že nejvíc svůj stav ovlivním tím, jak se k problémům, stresům a také k jídlu postavím. A taky, že za své zdraví jsem zodpovědná jen já sama.

Cesta za uzdravením a výživové poradenství

S pomocí nutriční terapeutky Elišky Astlové jsem se začala dávat dohromady.

U ní a jejího muže, prof. MUDr. Jaromíra Astla, jsem absolvovala rekvalifikační kurz výživového poradenství akreditovaný MŠMT (Clinic21 s.r.o.).

Díky svému vzdělání jsem v kurzech manželů Astlových navíc začala přednášet o technologii výroby potravin.

„Testovala“ jsem, co se mnou které jídlo dělá, a vyzkoušela desítky nejrůznějších terapií

Mimo jiné psychosomatickou medicínu, akupunkturu, práci s energiemi, české i čínské byliny, potravní doplňky, EFT, vizualizace, meditace i homeopatika. Prostě téměř vše, na co si vzpomenete.

Kombinací klasické léčby, kvalitní stravy a alternativních metod se mi podařilo se dostat do remise (= klidová fáze chronických onemocnění).

Dnes je to už 3 roky, co jsem po předchozích 15 letech intenzivní klasické léčby, mohla vysadit léky…

Jsem úplně bez léků a považuji se za vyléčenou z ulcerózní kolitidy. I když lékařsky tenhle termín oficiálně neexistuje. Střevní zánět je totiž klasickou medicínou považován za léčitelný, ale ne vyléčitelný.

Láska, děti, rodina

V roce 2007 jsem potkala skvělého muže. Stal se mojí životní oporou a láskou a zvládl se mnou všechny bolestné etapy léčby mé duše a těla. 

Spolu jsme také překonali nové překážky v životě, především ztrátu několika nenarozených miminek.

Jak moc ty ztráty bolely, asi nemusím popisovat… Málem jsem se vzdala naděje na vlastní zdravé děti.

Víra a desítky dalších terapií (nikoliv IVF) mě však udržely na cestě za nimi a díky tomu jsme se dočkali i my dvou zdravých dětí. 

Staršího syna Pavla a o tři roky mladší dcery Magdaleny Anny. Dnes se k nám chystá po dalších třech letech další děťátko.

Několikrát jsem si sáhnula na skutečné dno. Všechny tyhle propady mě však dovedly k víře, lásce, pokoře a vděčnosti

Za každý malý zázrak, zdravotní posun i obyčejnou klidnou chvíli sama se sebou nebo s rodinou.

Vyzkoušela jsem snad tisíc a jednu metodu, abych našla harmonii. Sama v sobě. 

Po narození dcery, mého v pořadí osmého dítěte (ale tady na zemi mám jen zatím dvě, ostatní jsou andílci) jsem však tu harmonii konečně našla a chtěla bych se o ni podělit i s vámi.

Pomůžu vám nejen se stravou, ale podpořím i vás na vaší cestě za pohodou v jídle i dalších oblastech vašeho života. 

Díky tomu všemu jsem nezůstala jen výživovou poradkyní počítající kalorie, ale koučkou s celostním přístupem k výživě a životu.

Přečtěte si můj podrobný příběh a dodejte i sobě naději v zázraky.

Stáhněte si zdarma e-book:

5 tipů, jak žít kvalitně s IBD

Zadejte prosím jméno a e-mail, na který vám e-book pošleme.